Komáromi Petőfi Sándor Általános Iskola

Petőfi Sándor Tehetséggondozó Alapítvány
Adószáma: 18606852-1-11

Címe: 2900 Komárom, Szabadság tér 2.
Bankszámlaszáma: 11740030-20044992

Az alapítvány 1996 óta működik iskolánkban.

Elsősorban azzal a céllal jött létre, hogy az iskolában tanuló tehetséges diákokat támogassa. Az alapítvány minden tanév végén pályázatot ír ki a hetedikes és nyolcadikos tehetséges tanulók számára. Ebben a pályázatban a diákok feltüntetik az adott évben elért városi, megyei és országos versenyeredményeiket. A kuratórium mindezek elbírálása után a tanévzáró és ballagási ünnepségen jutalomban részesíti a tanulmányi versenyek és sportok terén legjobb eredményeket elért diákokat.

Fontos kiemelni alapítványunk fő céljaként azt is, hogy az iskolánkban tanuló szociálisan rászoruló és tehetséges tanulók tanulmányi előremenetelét is támogatja a tehetséggondozó alapítvány például táboroztatással, nevezési díjak finanszírozásával.

Alapítványunk mindezek mellett lehetőségeihez mérten további támogatásokat is nyújt az intézmény számára, ami nagyon sokrétű.

Finanszírozza a tanulók tanulmányi versenyeinek nevezési díjait, illetve támogatja ezen versenyek utaztatási költségeit. Az iskolánkban folytatott oktatói-nevelői munka előrehaladásában is segít elektronikai, digitális eszközök vásárlásával. Az évek során számítógépek, laptopok, projektor és különböző elektronikai eszközöket vásárolt az iskolának az alapítvány. Támogatja a tanulók táborozásának költségeit. Hozzájárul az iskola által szervezett különböző tanulmányi és kulturális programok és versenyek díjazásához, jutalmazásához.

A Petőfi Sándor Tehetséggondozó Alapítvány jelenleg a felajánlott személyi jövedelemadó 1 százalékaiból tartja fenn működését, de célja az, hogy támogatókat találjon és a jövőben is több tehetséges petőfis tanulónak nyújtson segítséget és támogatást tanulmányi előremenetelükben.

Az alapítvánnyal kapcsolatba léphetnek az iskola elérhetőségein keresztül.

Adó 1%, adószám, alapítvány

Az elmúlt évek fejlesztései képekben: